Par sacensībām

5 – 10 gadi

“U-10 Teniss” ir starptautiskās tenisa federācijas (ITF) un Latvijas Tenisa Savienības (LTS) tenisa programma, kas ir paredzēta bērniem vecumā no 5-10 gadiem.

“U-10 teniss” ir piemērots bērniem, atbilstoši viņu fiziskajām prasmēm un iespējām attiecīgajā vecuma posmā. Mazāki tenisa laukuma izmēri ļauj bērnam vieglāk paspēt uz bumbām, kas paildzina bumbiņas izspēles laiku, tādējādi padarot spēli daudz interesantāku. Mīkstākas un vieglākas bumbas padara bumbiņas atlēcienu zemāku un bumbiņas lidojumu lēnāku, kas bērnam ļauj saglabāt lielāku sitienu kontroli pār bumbiņu. “U-10 tenisā” ir paredzēti 3 līmeņi – Red, Orange un Green līmenis. Šie līmeņi nodrošina pakāpenisku bērna attīstību tenisā, līdz bērns ir gatavs spēlēt lielajā tenisā (U-12) ar regulārajām bumbām.

“U-10 tenisa” būtība ir aizraujoša bērna attīstība, kas sagādā prieku ne tikai jaunajiem sportistiem, bet arī vecākiem, tādā veidā veicinot labvēlīgu augsni Latvijas tenisa attīstībā kopumā.

Latvijas reģiona sacensības (LTS)

Secībā pēc “U-10 tenisa” sacensībām, nākošais loģiskais solis ir Latvijas reģiona sacensības, kuras tiek organizētas Jauniešu vecuma grupām (U12, U14, U16, U18), pieaugušajiem un senioriem. Latvijas reģiona sacensības organizē kā Latvijas Tenisa savienība, tā arī dažādi Latvijā esošie tenisa klubi, centri un skolas.

Latvijas Tenisa savienība (LTS) ir tenisa spēles pārvaldes institūcija Latvijā un tās pienākumos un kompetencē ietilpst arī sacensību noteikumu un to kārtības izstrādāšana. Tenisa sacensības Latvijā notiek, ievērojot ITF (International Tennis Federation), TE (Tennis Europe) un LTS sacensību noteikumus. LTS noteikumos iekļauti galvenokārt tie sacensību noteikumi, kuri nosaka vispārējo kārtību. Pārējie noteikumi, kuri nav atrunāti šeit, neskaidrību gadījumos meklējami ITF Rules of Tennis www.itftennis.com. LTS sacensību noteikumi var tikt mainīti bez iepriekšēja brīdinājuma un Jūsu pienākums, kā sacensību organizatoriem, vecākiem, treneriem u.c. tenisa interesentiem, ir regulāri ar tiem iepazīties.

Sacensības drīkst notikt uz speciāli ierīkotiem, ITF noteikta izmēra, seguma un aprīkojuma laukumiem un ar ITF sertificētām bumbām. Sacensības var notikt vienā laika periodā vienai vecuma grupai vai vairākām vecuma grupām.

Vienspēļu pamatsacensības notiek ar vai bez kvalifikācijas sacensībām. Ja sliktu laika apstākļu dēļ sacensības nav iespējams pabeigt sākotnēji noteiktajā laikā (datumos), tad turnīra pabeigšanai ir atļauts izmantot vienu papildus dienu, saskaņojot to ar turnīra organizatoru.

LTS sacensībās drīkst piedalīties LR vai ārzemju dalībnieki tikai tad, ja ir saņemta vai pagarināta LTS licence. Savukārt LTS čempionātos drīkst piedalīties tikai LR iedzīvotāji.

LTS licenci var saņemt, reģistrējoties LTS mājas lapā caur savu e-pastu pa posmiem, kā tas norādīts pie reģistrācijas. Aizpildot aili, kurā jāuzrāda KLUBS, jāņem vērā, ka kluba maiņa var notikt tikai 1 reizi kalendārā gadā, par to informējot LTS.

Tennis Europe (TE)

“Tennis Europe” ir Starptautiskās Tenisa Federācijas (ITF) lielākā reģionālā tenisa pārvaldes organizācija (asociācija). Šajā asociācijā, kuras vadība atrodas Bāzelē (Šveicē), piedalās 50 Eiropas valstis. “Tennis Europe” izpilda ITF deleģētos uzdevumus, kā arī patstāvīgi organizē vairākas sacensības un pasākumus.

“Tennis Europe” junioru tūre, kas sākās 1990.gadā, ir kļuvusi par būtisku atspēriena punktu ceļā uz veiksmīgu profesionālo karjeru. Gandrīz visi mūsdienu labākie tenisa profesionāļi kādu laiku ir pavadījuši Eiropas U-12, U-14 un U-16 turnīros, lai gūtu panākumus nākotnē.

“Tennis Europe” ir reģistrējušies aptuveni 20 000 tenisa spēlētāju, kas ir tiesīgi spēlēt “Tennis Europe” rīkotajās sacensībās. Sacensību kalendārā ir ap 400 starptautisku turnīru, un katru gadu tie tiek aizvadīti vairāk nekā 46 valstīs. Zēni un meitenes var sacensties arī lielākajās junioru komandu sacensībās, kā arī piedalīties Eiropas junioru čempionātā. Tūrē tiek nodrošināta iknedēļas reitinga sistēma, gada spēlētāja balva, kā arī “Masters” turnīrs, kurā piedalās sezonas labākie spēlētāji.

International Tennis Federation (ITF) Juniors

Starptautiskās Tenisa Federācijas (ITF) pasaules tenisa tūre sastāv no junioru sacensību virknes. Sacensībās piedalās pasaules valstu spēlētāji, kuri sasnieguši augstu līmeni vietējās sacensībās, kā arī “Tennis Europe” sacensībās. Spēlētāji ir tiesīgi sacensties ITF sacensībās no 13 gadu vecuma līdz 18 gadu vecumam. Turnīri dod spēlētājiem iespēju sacensties ar labākajiem spēlētājiem no citām valstīm, kā arī sniedz pieredzi starptautiskajās sacensībās, iesākot profesionālo tenisa karjeru.

Ja spēlētājs no Latvijas vēlas spēlēt ITF vai TE sacensībās, tam ir jāreģistrējas IPIN numuram. Latvijas tenisa savienība (LTS) ir tenisa organizācija, kurai ir dotas tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskajā līmenī un starptautiskajās tenisa organizācijās: Starptautiskajā tensisa federācijā (ITF – International Tennis Federation) un Eiropas tenisa asociācijā (TE – Tennis Europe association). LTS nodrošina Latvijas izlašu komandu piedalīšanos starptautiskajos turnīros, kā arī rūpējas par sportistu izaugsmi.

International Tennis Federation (ITF)

ITF pasaules tenisa tūre nodrošina sākuma līmeņa un vidēja līmeņa profesionālus turnīrus vīriešiem un sievietēm. Šī tūre ir kā pakāpiens starp ITF Junioru pasaules tenisa tūri un attiecīgi ATP vai WTA tūri. ITF turnīru rezultāti tiek iekļauti ATP un WTA rangā, kas ļauj profesionālajiem tenisa spēlētājiem un spēlētājām progresēt līdz vīriešu vai sieviešu profesionālā tenisa elites līmenim (ATP un WTA).

Ik gadu ITF sieviešu pasaules tenisa tūre piedāvā aptuveni 500 turnīrus 65 valstīs un ietver piecus turnīru balvu līmeņus, sākot no 15 000 līdz 100 000 ASV dolāriem. Savukārt ITF vīriešu pasaules tenisa tūre piedāvā aptuveni 550 turnīrus 70 valstīs un ietver divus balvu līmeņus – 15 000 un 25 000 ASV dolāri.

Turnīri ar balvu fondu 15 000 ASV dolāru ietver rezervētas pamatturnīra vietas ITF Juniors Top 100 tenisistiem un tenisistēm, nodrošinot vienmērīgu ceļu labākajiem jaunajiem talantiem, lai viņi varētu iekļūt profesionālā tenisa turnīrā. ITF pasaules tenisa tūres ir arī paredzētas, lai ar naudas balvu palīdzību varētu samazināt spēlētāju izmaksas un galu galā ļautu tenisa spēlētājiem un spēlētājām nopelnīt iztiku, nespēlējot WTA vai ATP tūrēs.