Vēsture

1906

Teniss Liepājā ar vairāk kā
100 gadu vēsturi un tradīcijām

1906

Liepājā sāk nodarboties ar tenisu

1930

1954

Nikolajs Puhovs

1962

Edgars Ernestsons

1983

1990

Dibināta Liepājas Tenisa sporta skola.
Direktors - Imants Andersons.

2006

100 gadi tenisam Liepājā

2019

Pabeigta būvniecība jaunajai LOC Tenisa hallei

1906
Cariskās Krievijas galvaspilsētas Sankt-Pēterburgas laikraksti vēsta, ka Liepājas pilsētā no 1906.gada sāk nodarboties ar tenisu
1917
Liepājas korti 1917.gadā
1926
1926.gadā aktīvie Liepājas tenisisti ar vāciešu brāļu Lasmaņu atbalstu, nodibina Liepājas tenisa klubu
1930
Īpašu popularitāti teniss Liepājā ieguva trīsdesmitajos gados
Trīsdesmitajos gados tenisa korti atradās četros pilsētas rajonos - starp velotreku un stadionu “Olimpija” – 3 korti, Dzintaru ielā atradās vācu tenisa klubs, Kara ostā (tagad – Karosta) bija armijas sporta klubs, kur bija arī tenisa klubs. Paši populārākie korti bija Jūrmalas parkā, kuri tika izveidoti 1910.gadā. Tajā laikā bija laukumi, no kuriem 3 piederēja Eiropas biedrībai. Pēc otrā pasaules kara Liepājā no tenisa bija palikušas tikai atmiņas.
1954
Teniss Liepājā atdzimst 1954.gadā
Par Liepājas tenisa atdzimšanu var uzskatīt 1954.gadu, kad no Auces uz Liepāju atbrauca tenisa treneris Nikolajs Puhovs. Pēc viņa iniciatīvas atjaunoja tenisa kortus Jūrmalas parkā un Basiena ielā.
1962
Edgars Ernestsons uzsākt tenisa trenera gaitas Liepājā
Edgars Ernestsons no Auces ieradās Liepājā un uzsāka galda tenisa trenera gaitas. Taču 1962.gadā Edgars Ernestsons pievērsās tenisa trenera arodam. Ilgajā trenera darbā Edgars Ernestsons sagatavojis vairākus spēlētājus, kuri ir guvuši panākumus dažāda mēroga sacensībās. To skaitā ir arī Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova. Edgara Ernestsona viena no atziņām: "Talanta nozīme ir neliela, un ar talantu panākumus var gūt tikai neilgu laiku. Ja visa pamatā nav kārtīgs, smags darbs un disciplīna, tad talantīgākie bērni sporta virsotnes var nesasniegt. Sportistiem ir jāpiespiež pašiem sevi, bet treneriem ir jāuzspiež savas prasības bērniem, lai viņi pierastu pie darba." In memoriam - 2020.gada maijs.
1974
Septiņdesmitajos gados bijusī Liepājas tenisiste Irina Ševčenko-Gudele regulāri izcīnija medaļas PSRS čempionātos
Laika posmā no 1974.gada līdz 1984.gadam viņa kļuva par Latvijas čempioni vienspēlēs 7 reizes, dubultspēlēs 4 reizes un jauktajās dubultspēlēs 5 reizes.
1976
1975.gada decembrī tika pieņemts lēmums par Liepājas tenisa kortu rekonstrukciju. To uzsāka 1976.gada pavasarī un tā ilga nepiedodami garu laika periodu.
1980
Liepājniece Līga Medne kļūst par Latvijas čempioni
Pat neskatoties uz to, ka liepājniekiem nebija piemērotas vietas tenisa nodarbībām, Līga Medne kļuva par Latvijas čempioni 1980.un 1981.gadā. (attēls no laikraksta "Komunists" 31.12.1980.)
1983
1983.gada sezonu Liepājas tenisisti sāka savos kortos Jūrmalas parkā
1986
Astoņdesmito gadu otrajā pusē Liepājas tenisisti startēja dažādos bijušās PSRS mēroga turnīros
Liepājas tenisu pārstāv M.Švarcs, E.Ernestone, O.Makarčuka, A.Žguna, D.Mežniece, J.Jakovļeva, D.Andersone, A.Koļesins, E.Grodskis, E.Lazdāns, V.Fiļipovs, G.Rolis, M.Kronbergs u.c.
1989
Liepājniece Olga Makarčuka izcīna Latvijas čempiones titulu
Nākošais Latvijas čempiones tituls, ko izcīnīja liepājniece, piederēja Olgai Makarčukai 1989.gadā. Paralēli panākumiem vienspēlēs, godalgotas vietas Latvijas čempionātos tika izcīnītas arī dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. (attēls no laikraksta "Pionieris" 18.09.1987.)
1990
1990.gadā tiek dibināta Liepājas Tenisa sporta skola
Līdz 1990.gadam tenisa nodaļa bija viena no Liepājas kompleksās sporta skolas sastāvdaļām, bet 1990.gadā tika nodibināta Liepājas Tenisa sporta skola, par kuras direktoru kļuva Imants Andersons.
1994
Liepājnieki sāk iekarot ASV universitātes
13 mūsu bijušo audzēkņu ir mācījušies vai mācās Amerikas Savienoto Valstu universitātēs un spēlē to komandās. Tajā skaitā Andžela Žguna un Andrejs Koļesins, Rebeka Margareta Mertena, kuri bija vieni no talantīgākajiem Liepājas Tenisa sporta skolas bijušajiem audzēkņiem. Andžela Žguna bija pirmā no liepājniecēm, kas iekļuva WTA reitingā (376.vieta).
1996
Liepājā tiek organizēts pirmais “Tennis Europe” turnīrs Baltijā U14 vecuma grupai
Vasaras sezonā Liepājā notiek daudzi iecienīti turnīri, kur dalību ņem gan Latvijas, gan arī ārvalstu tenisisti. Kopš 1996.gada, kā pirmais Baltijā, Liepājā tiek organizēts “Tennis Europe” turnīrs U14 vecuma grupai. Vairākus gadus turnīram ir 2.Eiropas kategorija.
1998
Liepājā pirmo reizi notiek “Zelta Wilson”
Starptautiskais sezonas atklāšanas turnīrs “Zelta Wilson” notiek kopš 1998.gada un ir viens no iecienītākajiem turnīriem Latvijā. Ik gadu šajā turnīrā piedalās ap 200 dalībniekiem no Latvijas un ārvalstīm visās vecuma grupās.
2002
Liepājā pirmo reizi notiek Deivisa kauss: Latvija piekāpjas Kotdivuāras republikai
2002.gadā no 3.līdz 5.maijam Liepājas Tenisa sporta skolas kortos noris pirmās Davis Cup spēles Liepājā. Latvijas izlase diemžēl ar 1-4 atzīst Kotdivuāras republikas pārsvaru.
2004
Liepājnieks Adrians Žguns debitē ATP reitingā
2004.gadā ATP reitingā iekļuva Anželas Žgunas brālis Adrians Žguns (karjeras rekords - 431.vieta), kurš pārstāvēja Latviju Deivisa kausa spēlē pret Tunisiju. Adrians Žguns spēlēja Arkanzasas universitātes komandā. Šajā pat komandā veiksmīgi spēlēja arī Karīna Ledāja. Adrians Žguns vēlāk kļuva arī par Latvijas sieviešu izlases kapteini.
Deivisa kauss Liepājā: Latvija uzvar Tunisiju
2004.gadā no 16.līdz 18.jūlijam Liepājas Tenisa sporta skolas kortos otro reizi tiek aizvadītas Davis Cup spēles. Latvijas izlase ar rezultātu 3-2 gūst uzvaru pār Tunisijas izlasi.
2006
Teniss Liepājā svin 100 gadus!
2006.gads Liepājā tika aizvadīts tenisa zīmē, jo Liepājas teniss atzīmēja savu simtgadi. Simtgades pasākumu kulminācija un galvenais notikums bija Latvijas Republikas Vasaras čempionāta norise Liepājā no 21.līdz 26.augustam.
2012
Deivisa kauss Liepājā: Latvija piekāpjas Ukrainai
2012.gadā no 14.līdz 16.septembrim Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Davis Cup By BNP Paribas (Deivisa kausa) izcīņas mačs tenisā starp Latvijas un Ukrainas komandām. Latvijas izlase ar 2-3 atzina Ukrainas izlases pārākumu.
2015
Deivisa kauss Liepājā: Latvija pārspēj Madagaskaru
2015.gada 17.jūlijā Deivisa kausa izcīņa atklātajos kortos Liepājā atgriežas pēc 11 gadu pārtraukuma, Latvijas izlase pret Madagaskaras izlasi sacentās Jūrmalas parkā esošajos Liepājas Tenisa sporta skolas kortos. Latvija izlase izcīna uzvaru ar 3-2.
2018
Patrīcija Špaka – Eiropas U16 vicečempione
2018.gada jūlijā Maskavā (Krievijā) norisinājās Eiropas čempionāts U16 vecuma grupai. Pirmo reizi Latvijas tenisa vēsturē Eiropas čempionāta finālā Latvijas duelis! Finālā Kamilla Bartone spēkojās ar otru Latvijas izlases pārstāvi - liepājnieci Patrīciju Špaku. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Patrīcija Špaka izcīnīja 2.vietu un kļuva par 2018.gada Eiropas U16 vicečempioni!
Liepājniece Rebeka Mertena izcīna Latvijas čempiones titulu
2018.gadā Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Rebeka Mertena izcīnīja Latvijas čempiones titulu, bet cita Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne - Elza Tomase kļuva par vicečempioni.
Par Liepāju raksta “The New York Times”
Prestižais izdevums “The New York Times” apmeklēja Liepāju un ir publicējis plašu rakstu par mūsu Anastasiju Sevastovu un Liepājas Tenisa sporta skolu!
Tiek ielikts pamatakmens tenisa halles būvniecībai
2018.gada 4.oktobrī, Liepājas tenisa halles būvniecībai esot jau pusceļā, tika atzīmēti būvniecības svētki, kā laikā tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm.
2019
Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne iekļauta Latvijas sieviešu izlasē
2019.gada janvārī mūsu audzēkne Patrīcija Špaka kopā ar bijušajiem mūsu audzēkņiem Anastasiju Sevastovu un Adrianu Žgunu, kā komandas kapteini, tika iekļauti Latvijas izlasē un piedalījās Federāciju kausa izcīņā.
Jauna lappuse Liepājas tenisa vēsturē – Liepājā svinīgi atklāta LOC Tenisa halle
Lai pilnveidotu Liepājas sporta infrastruktūru un stiprinātu tenisa tradīcijas Liepājā, 2019.gada 13. aprīlī svinīgā un sportiskā atmosfērā atklāta jaunā LOC Tenisa halle. Kopumā kompleksā ir pieci iekštelpu korti, trenažieru un atpūtas zāles, ārtelpu un pludmales tenisa, kā arī sporta spēļu laukumi, tāpat hallē ir  administratīvais korpuss, sporta preču veikals un kafejnīca. Tenisa halle paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubu treniņprocesa apstākļu uzlabošanai un nodrošināšanai visa gada garumā. Jaunā halle paplašina iespējas rīkot starptautiska līmeņa sacensības Liepājā un vienlaikus turpināt treniņa nodarbības paralēli sacensību norisei.
Liepājniece Elza Tomase izcīna Latvijas čempiones titulu
2019.gadā Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Elza Tomase izcīnīja Latvijas čempiones titulu.
Liepājniece Patrīcija Špaka nopelna pirmo WTA reitinga punktu
2019.gada novembrī Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Patrīcija Špaka ITF pasaules tenisa tūres sacensībās "Paf Open 2019" Pērnavā (Igaunija) ieguva savu pirmo WTA reitinga punktu.
2020
Liepājā notiek starptautisks tenisa turnīrs sievietēm
2020.gada janvārī Liepājā pirmo reizi notiek ITF W15 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open”. Par pirmo Liepājas turnīra uzvarētāju kļūst liepājniece Elza Tomase, kura pēc turnīra debitē WTA reitingā.
Liepājniece Patrīcija Špaka izcīna Latvijas čempiones titulu
2020.gadā Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāve Patrīcija Špaka izcīnīja Latvijas čempiones titulu vienspēlēs. Dubultspēlēs Patrīcija Špaka kopā ar citu Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvi Elzu Tomasi izcīnīja Latvijas čempionu titulu dubultspēlēs. Savukārt Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāve Alise Vindiga izcīnīja 2.vietu Latvijas pieaugušo čempionāta dubultspēlēs.
Trīs Liepājas Tenisa sporta skolas absolventes iekaros ASV tenisa kortus
Šogad divas Liepājas Tenisa sporta skolas absolventes ir parakstījušas līgumus par studijām ASV – Elza Tomase izvēlējās studēt Tenesī universitātē (University of Tennessee), bet Patrīcija Špaka priekšroku deva Arizonas Štata universitātei (Arizona State University). Jāpiebilst, ka Tenesī universitātē studijas pagājušogad uzsāka Liepājas Tenisa sporta skolas absolvente Rebeka Margareta Mertena.
2022
PĀRCELTAS – Liepājā notiks starptautiskās ITF tenisa sacensības sievietēm
SACENSĪBAS PAGAIDĀM PĀRCELTAS UZ 11.JŪLIJA NEDĒĻU. PRECĪZĀKA INFORMĀCIJA SEKOS. No 22.līdz 29.maijam tenisa kortos Jūrmalas parkā ar Liepājas pašvaldības, Latvijas Tenisa savienības un Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) atbalstu norisināsies starptautiskās ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu. Pirmās līdzīga mēroga sacensības Liepājā norisinājās 2020.gada janvārī, kad W15 kategorijas sacensības notika LOC Tenisa hallē. 2021.gada vasarā Jūrmalas parka tenisa kortos norisinājās jau augstākas raudzes W25 kategorijas sacensības. Taču šogad maijā notiekošās W60 kategorijas tenisa sacensības sievietēm ir jau nākamais pakāpiens ITF tenisa sacensību hierarhijā. “Liepaja Open” sāksies ar kvalifikācijas sacensībām 22.maijā, taču pamatturnīrs tiks...
Notiks pārceltās ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open”
No 11.līdz 17.jūlijam tenisa kortos Jūrmalas parkā ar Liepājas pašvaldības, Latvijas Tenisa savienības un Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) atbalstu norisināsies maijā paredzētās starptautiskās ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu. Pirmās līdzīga mēroga sacensības Liepājā norisinājās 2020.gada janvārī, kad W15 kategorijas sacensības notika LOC Tenisa hallē. 2021.gada vasarā Jūrmalas parka tenisa kortos norisinājās jau augstākas raudzes W25 kategorijas sacensības. Taču šogad jūlijā notiekošās W60 kategorijas tenisa sacensības sievietēm ir jau nākamais pakāpiens ITF tenisa sacensību hierarhijā. 2022.gada 7.jūnijā Latvijas Tenisa savienība panāca vienošanos ar Starptautisko tenisa federāciju, ka Liepājas starptautiskās tenisa sacensības sievietēm...
Liepājā aizvadītas ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open”
Aizvadītajā nedēļā, no 11.līdz 17.jūlijam tenisa kortos Jūrmalas parkā ar Liepājas pašvaldības, Latvijas Tenisa savienības un Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) atbalstu norisinājās starptautiskās ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu. Sacensībās uzvaru guva ASV tenisiste Emma Navarro. Pirmās līdzīga mēroga sacensības Liepājā norisinājās 2020.gada janvārī, kad W15 kategorijas sacensības notika LOC Tenisa hallē. 2021.gada vasarā Jūrmalas parka tenisa kortos norisinājās jau augstākas raudzes W25 kategorijas sacensības. Taču šogad jūlijā notikušās W60 kategorijas tenisa sacensības sievietēm ir jau nākamais pakāpiens ITF tenisa sacensību hierarhijā. ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm "Liepaja Open" bija paredzēts rīkot...
Jaunie tenisa talanti saņem Edgara Ernestsona stipendijas
Liepājas tenisa trenera Edgara Ernestsona piemiņas fonds (turpmāk – fonds) 2022. gada 27. decembrī apbalvoja 5 talantīgus Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņus par izciliem rezultātiem visas 2022. gada sezonas garumā. Papildus paldies par ieguldīto darbu, motivēšanu un atbalstu tika pasniegts jauniešu trenerei ar komandu. Liepājniece Marija Lauva 2022. gadā pārstāvēja Latvijas U14 izlasi pasaules līmenī. Šī gada vasarā veiksmīgi piedalījās arī “ITF Junior Tennis Finals” sacensībās kopā ar pārējām Latvijas izlases meitenēm un izcīnija 9. vietu starp pasaules elites lielvalstu komandām. Papildus Marija ieguvusi vairākas godalgotas vietas starptautiskos tenisa turnīros kā vienspēlēs, tā arī dubultspēlēs. Liepājnieks Dāvis Rolis 2022. gadā...
2023
Kopā ar Latvijas izlasi Deivisa kausā arī liepājnieks Dāvis Rolis
4.un 5.februārī Arēnā Rīga tika aizvadīts Deivisa kauss, kurā Latvija sacentās pret Izraēlu. Diemžēl pēdējā dienā Izraēlas izlase izrāva uzvaru. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis Dāvis Rolis tika iekļauts Latvijas izlases sastāvā kā rezervists un atradās kopā ar Latvijas izlasi visa Deivisa kausa laikā. Dāvis Rolis otrais no labās puses Atskatoties uz Deivisa kausa spēlēm Rīgā, Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis Dāvis Rolis, saņemot ziņu, ka ir uzaicināts uz Latvijas izlasi, bija pārsteigts, jo parasti liepājniekus uz izlasēm ņem tikai tad, ja viņi atrodas augstās vietās reitingos. Pēc uzaicinājuma saņemšanas, Dāvis uzreiz sapratis, ka vēlas parādīt izlasei un tās kapteinim...
Liepājas domes atzinības raksts tenisa trenerei Olgai Bordjugovai
Liepājas Tenisa sporta skolas trenere Olga Bordjugova 2023.gada 17.februārī Liepājas sporta laureātu apbalvošanas pasākuma ietvaros saņēma Liepājas domes atzinības rakstu par Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņu sagatavošanu augstvērtīgiem sasniegumiem tenisā. Liepājas Tenisa sporta skolas trenera Olga Bordjugova kopā ar saviem palīgiem Lindu Prikuli, Matīsu Šteinhardu un Paulu Annu Vuciņu 2022. gada sezonā ir sekmējusi savu audzēkņu sasniegumus vietējā un starptautiskā mērogā. Olgas audzēkņi ieņem augstas vietas Latvijas reitingos un apliecina ieguldītā darba augļus. Pateicamies Liepājas sporta pārvaldei par mūsu treneres darba novērtējumu un izvirzīšanu apbalvojumam. Foto: Uldis Dobelis, rekurzeme.lv un LTSS arhīvs
“Mūža ieguldījums sportā” ilggadējai tenisa trenerei Inai Kublačovai.
Liepājas Tenisa sporta skolas trenere Ina Kublačova 2023.gada 17.februārī Liepājas sporta laureātu apbalvošanas pasākuma ietvaros saņēma balvu par mūža ieguldījumu sportā – par ilggadēju un augstvērtīgu darbu Liepājas sporta izglītības sistēmā. Trenere Ina Kublačova ir dzimusi Liepājā un treneres un sporta pasniedzējas darba gaitas viņa uzsāka uzreiz pēc studijām Latvijas Republikas Fiziskās kultūras institūtā, kurā ieguva augstāko izglītību un fiziskās audzināšanas pasniedzējas kvalifikāciju. Inas Kublačovas darba pieredze sporta skolotājas un tenisa treneres amatā ilgst aptuveni 40 gadus. Viņas audzēkne Elza Tomase, šobrīd studē un spēlē tenisu Tenesī universitātē (University of Tennessee) un ir 2020. gada Liepājas Gada sportiste. Nozīmīgs un...
Liepājnieks Dāvids Špaks turpinās karjeru ASV
Pēdējos gados vismaz viens Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis pēc vidusskolas absolvēšanas studijas turpina Amerikas Savienotajās valstīs, kur paralēli arī turpina attīstīt savas tenisa iemaņas. Ja līdz šim uz ASV pēdējos gados devās mūsu audzēknes, tad pēc ilgāka laika uz ASV studēt dodas arī kāds audzēknis. Liepājnieks Dāvids Špaks rudenī dosies studēt uz Tenesī tehnisko universitāti (Tennessee Tech University). Liepājas Tenisa sporta skolas absolvents Dāvids Špaks, treniņus tenisā iesāka sekojot savas māsas Patrīcijas Špakas pēdās. Šogad Dāvids turpinās savas māsas karjeras attīstības soļus un arī dosies studēt un attīstīt tenisa prasmes uz ASV. Tiesa gan, Dāvida māsa studē citā augstskolā....
Latvijas tenisistes triumfē starptautiskajā ITF “Liepaja Open” sieviešu turnīrā
No 2.līdz 9.jūlijam Liepājas Jūrmalas parka tenisa kortos norisinājās 2023. gada Baltijā vērienīgākās starptautiskās ITF (International Tennis Federation) Sieviešu pasaules tenisa tūres (Women’s World Tennis Tour) W60 kategorijas sacensības “Liepaja Open” ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu. Turnīrā triumfēja Latvijas tenisistes – vienspēlēs uzvaru izcīnīja Darja Semeņistaja, bet dubultspēlēs – Darja Semeņistaja ar Danielu Vismani. Liepājā notikušajās sacensībās piedalījās arī sešas pasaules vadošajā divsimtniekā esošās tenisistes, kuras kopā ar pārējām sacensību dalībniecēm no 26 pasaules valstīm, piedalījās cīņā, lai noskaidrotu uzvarētāju un cīnītos par svarīgiem reitinga punktiem un naudas balvām ar kopējo apjomu bija 60 000 ASV dolāru. Sacensību laikā...
Jūrmalas parka korti piedzīvo vērienīgus uzlabojumus
2023.gada vasarā Liepājas Olimpiskais centrs pārņēma Jūrmalas parka tenisa kortus, lai nodrošinātu tenisa kortu apsaimniekošanu un Liepājas Tenisa sporta skola var vērst visu uzmanību uz pašu svarīgāko - kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšanu. Pēc Jūrmalas parka tenisa kortu pārņemšanas, Liepājas Olimpiskais centrs veica arī apjomīgu kortu renovāciju, iekļaujot, administrācijas ēkas renovāciju, vides labiekārtošanu, žogu nomaiņu un pats svarīgākais - tenisa kortu renovāciju. Tenisa kortiem tika atjaunots un uzlabots segums, papildus kortos iestrādājot arī laistīšanas sistēmu.
2024
Liepājnieks Dāvis Rolis iekļauts Latvijas vīriešu tenisa izlasē
2024.gada 2.un 3.februārī Norvēģijā norisināsies tenisa sacensību Deivisa kausa Pasaules 1.grupas izslēgšanas turnīra cīņas starp Latvijas un Norvēģijas izlasēm. Liepājnieks Dāvis Rolis ir iekļauts Latvijas izlases sastāvā. 2005.gadā dzimušais liepājnieks Dāvis Rolis jau iepriekš ir bijis ar Latvijas izlasi, kad 2023.gada februārī Latvija Rīgā sacentās pret Izraēlu, Dāvis tika iekļauts Latvijas izlases sastāvā kā rezervists. Taču šogad, Dāvis ir oficiāli iekļauts Latvijas izlasē kā tās pārstāvis. Dāvis Rolis pēc ziņu saņemšanas par savu iekļaušanu Latvijas vīriešu tenisa izlases sastāvā izteicās, ka bija ļoti pārsteigts par uzaicinājumu. Dāvis Rolis: “Jau sen bija zināms kas spēlēs Latvijas izlases sastāvā. Taču pāris dienas...
Liepājas tenisisti piedalās starptautiskās sacensībās
Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi piedalījās vairākās starptautiskās sacensībās. Divi no mūsu audzēkņiem pārstāvēja Latvijas izlases. Tikmēr Jeļizavete Rižkova izcīnīja bronzas medaļu sacensībās Rīgā. 2.un 3.februārī Norvēģijas pilsētā Gjovikā norisinājās Deivisa kausa (Davis Cup) Pasaules 1.grupas izslēgšanas cīņas starp Latvijas un Norvēģijas izlasēm. Pirmo reizi Latvijas pieaugušo izlasē iekļautais liepājnieks Dāvis Rolis aizvadīja arī savu pirmo cīņu pret Norvēģijas tenisistu Nikolaju Budkovu Kjēru (Nicolai Budkov Kjaer). Savā pirmajā Deivisa kausa spēlē Dāvis gan atzina pretinieka pārākumu ar 3-6 4-6. No 27.janvāra līdz 4.februārim citā Norvēģijas pilsētā, Stavangerā norisinājās starptautiskās Tennis Europe sacensības U16 vecuma grupai – TE...
ITF W60 “Liepaja Open” atzīts par 2023.gada sporta notikumu Liepājā
Vakar, 16.februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās “Liepājas Sporta laureāts 2023” apbalvošanas pasākums. Par 2023.gada sporta notikumu Liepājā tika atzīts Liepājas Tenisa sporta skolas organizētās, Baltijā vērienīgākās, ITF Sieviešu pasaules tenisa tūres W60 kategorijas sacensības “Liepaja Open”, kurā piedalījās dalībnieces no 26 pasaules valstīm. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis Dāvis Rolis tika nominēts kategorijā “Gada jaunais talants”, taču fināla balsojumā par gada jauno Liepājas talantu sportā kļuva cits sportists. Liepājas Tenisa sporta skola izsaka pateicību visiem, kuri piedalījās ITF W60 sacensību “Liepaja Open” organizēšanā.
Liepājā norisināsies starptautisks jauniešu tenisa turnīrs
No 4. līdz 11. maijam Liepājā norisināsies starptautiskās tenisa federācijas “ITF World Tennis Tour Juniors” J60 kategorijas tenisa turnīrs “Liepaja Open” jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem, kas pulcēs vairāk kā 100 jaunos tenisistus no visas pasaules. Šāda mēroga jauniešu tenisa sacensības Liepājā norisināsies pirmoreiz, kas tiks aizvadītas LOC tenisa halles atvērtajos laukumos Liedaga ielā 7. Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Gints Siliņš: “Vēlējāmies organizēt šāda mēroga jauniešu tenisa sacensības, lai mūsu talantīgajiem tenisa skolas audzēkņiem būtu iespēja sacensties starptautiskā vidē savās mājās, tādējādi mērojot spēkus ar pretiniekiem no visas pasaules.” Starptautiskais tenisa turnīrs “Liepaja Open” jauniešiem tiks uzsāktas...