Liepājnieks Dāvis Rolis iekļauts Latvijas vīriešu tenisa izlasē

2024.gada 2.un 3.februārī Norvēģijā norisināsies tenisa sacensību Deivisa kausa Pasaules 1.grupas izslēgšanas turnīra cīņas starp Latvijas un Norvēģijas izlasēm. Liepājnieks Dāvis Rolis ir iekļauts Latvijas izlases sastāvā.

2005.gadā dzimušais liepājnieks Dāvis Rolis jau iepriekš ir bijis ar Latvijas izlasi, kad 2023.gada februārī Latvija Rīgā sacentās pret Izraēlu, Dāvis tika iekļauts Latvijas izlases sastāvā kā rezervists. Taču šogad, Dāvis ir oficiāli iekļauts Latvijas izlasē kā tās pārstāvis.

Dāvis Rolis pēc ziņu saņemšanas par savu iekļaušanu Latvijas vīriešu tenisa izlases sastāvā izteicās, ka bija ļoti pārsteigts par uzaicinājumu. Dāvis Rolis: “Jau sen bija zināms kas spēlēs Latvijas izlases sastāvā. Taču pāris dienas atpakaļ man zvanīja komandas kapteinis un jautāja, vai es varētu pārstāvēt Latvijas izlasi, jo viens no izlases dalībniekiem iedzīvojās traumā. Es, protams, uzreiz piekritu. Es sapratu, ka ir jāizmanto katra iespēja, lai palīdzētu Latvijas izlasei. Man tas ir liels pagodinājums, tikt iekļautam Latvijas izlasē”.

Norvēģijas pilsētā Gjovikā notiekošajā Deivisa kausa izlašu duelī Latviju, kapteiņa Denisa Pavlova vadībā, pārstāvēs Roberts Štrombahs, Mārtiņš Rocēns, Daniels Tens un liepājnieks Dāvis Rolis. Norvēģijas izlasi pārstāvēs pasaules divpadsmitais vadošais spēlētājs Kaspers Rūds (Casper Ruud), kā arī Viktors Durasovičs (Viktor Durasovic), Lejtons Rivera (Leyton Rivera), Lūkas Hellums Lilēngens (Lukas Hellum Lilleengen) un Nikolajs Budkovs Kjērs (Nicolai Budkov Kjaer).

Sacensību gaitai iespējams sekot līdzi Deivisa kausa interneta vietnē – https://www.daviscup.com/en/draws-results/tie.aspx?id=M-DC-2024-WG1-PO-NOR-LAT-01

Tikmēr no 2.līdz 4.februārim Aizkrauklē norisināsies starptautiskās Tennis Europe Ziemas kausa (Tennis Europe Winter Cups by Dunlop) kvalifikācijas sacensības U16 vecuma grupas B zonai, kurā kopā ar Latvijas izlasi par iekļūšanu finālturnīrā sacentīsies Somijas, Vācijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas Rumānijas un Zviedrijas izlases. Latvijas izlases sastāvā ir iekļauta Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Anna Azarova. Sacensību rezultātiem iespējams sekot līdzi Tennis Europe interneta vietnē – https://te.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=E3DD0AAB-E1ED-4A73-AAA6-CC3D4B3C3202