Liepājā aizvadītas ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open”

Aizvadītajā nedēļā, no 11.līdz 17.jūlijam tenisa kortos Jūrmalas parkā ar Liepājas pašvaldības, Latvijas Tenisa savienības un Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) atbalstu norisinājās starptautiskās ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu. Sacensībās uzvaru guva ASV tenisiste Emma Navarro.

Pirmās līdzīga mēroga sacensības Liepājā norisinājās 2020.gada janvārī, kad W15 kategorijas sacensības notika LOC Tenisa hallē. 2021.gada vasarā Jūrmalas parka tenisa kortos norisinājās jau augstākas raudzes W25 kategorijas sacensības. Taču šogad jūlijā notikušās W60 kategorijas tenisa sacensības sievietēm ir jau nākamais pakāpiens ITF tenisa sacensību hierarhijā.

ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” bija paredzēts rīkot no 22.maija līdz 29.maijam, taču Liepājas dome pieprasīja turnīra organizētājiem liegt tajā piedalīties Krievijas un Baltkrievijas tenisistēm, kuras startē kā neitrālās sportistes. Gadījumā, ja turnīra organizatori nebūtu gatavi šādam solim, sacensības Liepājā nenotiktu. 7.jūnijā Latvijas Tenisa savienība panāca vienošanos ar Starptautisko tenisa federāciju, ka Liepājas starptautiskās tenisa sacensības sievietēm norisināsies š.g. jūlijā  bez Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalības.

Kopumā šajās sacensībās piedalījās 56 tenisistes no 26 valstīm – Latvijas, ASV, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Burundi, Čehijas, Dānijas, Francijas, Grieķijas, Igaunijas, Indonēzijas, Itālijas, Izraēlas, Japānas, Ķīnas, Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Serbijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas. Nedēļas laikā kopumā tika aizvadītas 70 spēles – 24 spēles vienspēļu kvalifikācijas sacensībās, 31 spēle vienspēļu pamatturnīrā un 15 dubultspēles.

Viena no turnīra spēlētājām atrodas WTA ranga pirmajā simtniekā – Arantksa Rusa (Arantxa Rus) no Nīderlandes – 75.vietā. Taču vadošajā pasaules divsimtniekā atrodas divas no dalībniecēm – 148.vietā – Jū Juaņa (Yue Yuan) no Ķīnas, 193.vietā – Valentīnī Gramatikopoulu (Valentini Grammatikopoulou) no Grieķijas. Kā arī dažas no tenisistēm ir spējušas pārspēt māsas Viljamsas, kā arī Turcijas tenisiste Cagla Bujukakaja (Cagla Buyukakcay) savulaik ir pieveikusi arī Mariju Šarapovu.

ITF “Liepaja Open” organizators Gints Siliņš pēc sacensībām atzina, ka Liepājā tika sekmīgi aizvadīts 2022.gada augstākās raudzes tenisa turnīrs ne tikai Latvijā, bet arī visās Baltijas valstīs.

Sacensību uzvarētāja, amerikāniete Emma Navarro, studiju laikā Virdžīnijas Universitātē, 2021.gadā izcīnīja uzvaru ASV Nacionālās koledžu asociācijas (NCAA) vadošās studentu tenisa līgas vienspēļu turnīrā un izcīnīja goda titulu kā vienspēlēs tā arī dubultspēlēs.

ITF W60 starptautiskais tenisa turnīrs “Liepaja Open” notika ar Starptautiskās tenisa federācijas (ITF), Latvijas Tenisa savienības, Liepājas pašvaldības un Liepājas Olimpiskā centra atbalstu.